🗺️Pozycjonowanie lokalne

Chcesz by Twój lokalny biznes był widoczny w Internecie? Postaw na pozycjonowanie lokalne z SEMBIT! Zadbamy, by Twoja strona była widoczna na kluczowe dla Twojej firmy frazy – w lokalizacji, w której działasz. Dowiedz się więcej!

Co to jest pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne to gałąź SEO, skupiająca się na optymalizacji stron internetowych pod kątem ich widoczności w wynikach wyszukiwania dla konkretnej lokalizacji, takiej jak np. miasto. Poza działaniami dla samej strony WWW, w tym rodzaju pozycjonowania istotna jest również budowa widoczności wizytówki Google Moja Firma – zarówno w wyszukiwarce, jak i Mapach Google. Lokalne SEO to rozwiązanie idealne dla małych firm, pozyskujących klientów ze swojej najbliższej okolicy.

Jeśli prowadzisz lokalny biznes – taki jak warsztat samochodowy, salon fryzjerski czy zakład cukierniczy – nasza oferta pozycjonowania lokalnego jest stworzona dla Ciebie!

Czy pozycjonowanie lokalne jest dla Ciebie?

Zastanawiasz się, czy pozycjonowanie lokalne to dobra strategia marketingowa w przypadku Twojego biznesu? Oto kilka twardych argumentów:

  • 46% wszystkich wyszukiwań w Google to wyszukiwania lokalne
  • ponad 70% klientów, którzy wykonali wyszukiwanie lokalne, odwiedziło następnie sklep w promieniu do 8 km
  • organiczne wejścia z wyszukiwarki konwertują 10 razy lepiej, niż ruch z social media
  • blisko 80% osób, korzystających z wyszukiwarek, ignoruje płatne wyniki (Google Ads)
  • strony na pierwszym miejscu organicznych wyników wyszukiwania zgarniają 30% ruchu na dane zapytanie, z kolei witryny na drugim miejscu – 15%, a na trzecim – 10%

Jak widać, warto zadbać o widoczność swojej firmy w wyszukiwarkach – również gdy prowadzi się lokalny biznes! Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu osiągniesz wysokie pozycje na frazy kluczowe, związane z Twoją działalnością i pozyskasz nowych klientów.

Pozycjonowanie lokalne – nasza oferta

SEMBIT to kompleksowe pozycjonowanie lokalne – od sprawdzenia Twojej witryny pod kątem SEO aż po wdrożenie zmian i pozyskanie wartościowych linków zewnętrznych. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

  • audyt SEO – czyli kompleksowe sprawdzenie strony
  • optymalizacja techniczna – poprawa błędów wykrytych podczas audytu oraz wdrożenie zmian, dzięki którym Twoja witryna będzie przyjazna robotom wyszukiwarek i użytkownikom
  • copywriting – przygotowanie unikalnych treści, wspomagających pozycjonowanie
  • optymalizacja wizytówki Google Moja Firma, poprawiająca widoczność Twojej firmy w wyszukiwarce i Mapach Google
  • linkbuilding – czyli pozyskiwanie wartościowych linków z innych witryn

Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne?

Koszt pozycjonowania lokalnego zależy od wielu czynników – m.in. stanu technicznego strony, jakości znajdujących się na niej treści, profilu linków zewnętrznych, branży, w której działasz czy Twojej bezpośredniej konkurencji.

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje pozycjonowanie lokalne Twojej strony? Skontaktuj się z nami i podaj adres swojej witryny – przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę!