🛒Pozycjonowanie sklepów internetowych

Masz sklep internetowy? Chcesz, by potencjalni klienci mogli znaleźć go w Google, wpisując zapytania związane z jego asortymentem? Pozycjonowanie sklepów internetowych to usługa stworzona dla Ciebie! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie przygotować i wdrożyć skuteczną strategię SEO dla każdego sklepu – niezależnie od branży. Sprawdź szczegóły!

Dlaczego warto postawić na pozycjonowanie sklepów internetowych?

Już ponad 50% Polaków robi zakupy online. Jak jednak dotrzeć do nich ze swoją ofertą? Odpowiedzią jest pozycjonowanie sklepów internetowych, zwiększające widoczność witryny e-commerce w wyszukiwarkach. Dlaczego warto zdecydować się na tę formę marketingu online? Przede wszystkim umożliwia dotarcie do osób, zainteresowanych konkretnymi produktami, a jest jednocześnie skuteczniejsza, niż płatne reklamy w Google.

By Twój sklep internetowy był widoczny w wyszukiwarkach na wysokich pozycjach, postaw na jego pozycjonowanie. To szereg działań, które należy prowadzić długofalowo – dlatego też najlepiej zlecić je profesjonalistom!

Co wyróżnia pozycjonowanie sklepów internetowych?

Pozycjonowanie sklepów internetowych jest procesem bardziej skomplikowanym, niż SEO lokalne czy dla stron-wizytówek. Tak jak w przypadku innych rodzajów pozycjonowania, również wymaga ono optymalizacji technicznej witryny, tworzenia unikalnych treści dostosowanych do fraz kluczowych oraz pozyskiwania wartościowych linków. Jednak skala tych działań jest znacznie większa. Mnogość produktów i kategorii sprawia, że pozycjonowanie sklepów internetowych wymaga większego nakładu pracy i dłuższego czasu.W przypadku pozycjonowania sklepów internetowych szczególną rolę odgrywa optymalizacja techniczna – w szczególności dbanie o właściwe indeksowanie strony w wyszukiwarkach. Istotne są też sygnały użytkowników, a co za tym idzie – optymalizacja pod kątem UX (User Experience). Im sklep jest wygodniejszy w obsłudze, tym większa szansa, że użytkownik zostanie w nim dłużej i dokona zakupu – co przez wyszukiwarki zostanie odebrane jako pozytywny sygnał, który może przełożyć się na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie sklepów internetowych w SEMBIT

Jak pozycjonujemy sklepy internetowe w SEMBIT? Poznaj nasz zakres działań:

  1. audyt SEO – czyli sprawdzenie Twojego sklepu m.in. pod kątem indeksacji w wyszukiwarkach, problemów technicznych, unikalności treści, jakości linków przychodzących,
  2. dobór fraz kluczowych – wybranie zapytań, związanych z ofertą Twojego sklepu internetowego, na które warto wyświetlać się w wynikach wyszukiwania,
  3. wdrożenie zmian, wynikających z audytu SEO,
  4. copywriting – przygotowanie treści nasyconych frazami kluczowymi, przyjaznych robotom wyszukiwarek i użytkownikom,
  5. linkbuilding, czyli pozyskanie wartościowych linków do Twojego sklepu internetowego.

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepów internetowych? Ostateczna cena zależy od wielu czynników – m.in. wielkości sklepu, branży czy Twojej konkurencji. Skontaktuj się z nami i uzyskaj indywidualną wycenę!